ویژگی های کیک نامزدی و عروسی چیست؟خیلی از عروس خانوم های گل و آقا دامادهای عزیز قبل از جشن زیبای نامزدی و عروسی خود بایستی نکات ریز و خیلی مهمی را درباره کیک نامزدی و عروسی بدانند تا تصمیمی درست و عاقلانه ای اتخاذ نمایند. تصمیم هایی که در مورد لباس عروس ، کارت دعوت عروسی و ... گرفته می شود نیز می تواند در طراحی کیک استفاده شود یا حتی می توانید کیکی را انتخاب کنید که با گلهای تزیینی سالن یا فصل هماهنگ باشد.


شاید بد نباشد عکس یا تصویر چند نمونه از کیک های مورد نظرتان را در روز سفارش همراه داشته باشید ، پس در این مورد دستتان کاملا باز است و می توانید کیک نامزدی و عروسیتان را به هر شکلی که دوست دارید سفارش دهید.


بهتر است با همسرتان مشورت کنید ، و به یک توافق نسبی برسید تا پروسه ، انتخاب وقت کمتری از شما و البته قناد بگیرد.درست است که ظاهر کیک در اولین نگاه نظر مهمانان را به خود جلب می کند ، اما باید زمانی که همه آماده خوردن کیک زیبای عروسی شما هستند از آن لذت ببرند پس در لیست کار های خود ، حتما برای تست کیک نامزدی و عروسیتان زمان بگذارید.کیک فقط یک تیکه شیرینی و خوش آب و رنگ نیست بلکه یکی از جزییات مهم است که سلیقه شما را به عنوان عروس و داماد نشان می دهد.کیک نامزدی و عروسی ، کیکی بسیار زیباست که برای جشن نامزدی و عروسی درست می شود. معمولا ویژگی های این کیک را چند طبقه بودن ، تزیین بسیار مجلل ، قرار گرفتن تاج یا عروسک های کوچک از عروس و داماد بر سر کیک می باشد.تزیین کیک با خامه و گل های طبیعی با رنگهای گرم مانند رز قرمز حس طراوت و تازگی را به همراه دارد که این حس را به میهمانان شما منتقل می کند.


حتما به هزینه سفارش کیک فکر کنید. می توانید کیک را با میوه ها و گلها تزیین کرده و هرچه گل بیشتری مصرف شود ، هزینه بیشتر می شود . گل های شکری ( دست ساز ) و خمیر فوندانت معمولا گران هستند.در مورد اینکه کیک عروسیتان باید چند کیلویی باشد با قناد مشورت کنید معمولا برای هر مهمان برشی صد گرمی یا در بعضی موارد دویست گرمی سرو می شود. اندازه کیک را با فضایی که دارید منطبق کنید ، معمولا کیک های سه طبقه ای برای پنجاه الی صد نفر مهمان کافی است برای مهمانان بیشتر از دویست نفر به پنج طبقه کیک نیاز دارید.به پوشش سطح کیک دقت کنید معمولا طعم شکلاتی خوشمزه تر است اما اگر از طعم دیگری مانند توت فرنگی و وانیلی خوشتان می آید ، اول درخواست کنید که لایه اول را شکلات بزند و لایه بعدی را با وانیل یا توت فرنگی پوشش دهد.اینکه یک رنگ خاص برای مراسم عروسیتان داشته باشید خیلی خوب است اما زمانی که به کیک عروسی می رسید بهتر است کمی متعادل تر فکر کنید. سرو کردن یک کیک سبز یا نارنجی خیلی برای مهمانانتان جذاب نخواهد بود حتی اگر خود کیک خوشمزه باشد ؛ پیشنهاد می کنیم که کیک نامزدی و عروسی خود را سفید یا آجی سفارش دهید و از تزیینات رنگی یا گل های طبیعی روی آن استفاده کنید.


روش های زیبا و منحصر به فرد را برای تاج کیک فراموش نکنید.اگر محل جشن در باغ است می توانید از گل هایی در سر سفره عقد به کار برده شده بر روی کیک هم استفاده کنید تا هارمونی بهتری داشته باشد. اگر مراسم شما در فصل زمستان برگزار می شود ، می توان از دانه های برف که از خامه و مروارید درست شده اند استفاده کرد اما باید به این نکته توجه کرد برخی از طراحی کیک ها احتیاج به تاج ندارند.کیک تان را همیشه در بهترین جای باغ یا تالار و در معرض دید مهمانان قرار دهید ؛ باید میزی طراحی کنید که به بهترین شکل کیک را در دید همگان قرار دهد ؛ هرچه میز بهتر تزیین شود نمای زیباتری به کیک شما می بخشد.حتما دو الی سه ماه قبل کیک عروسیتان را سفارش دهید و یک هفته مانده به مراسم سفارشتان را یاد آوری کنید.
در آخر باید به چند نکته توجه کنیم :

1- کیک خود را حتما به قنادیی سفارش دهید که پیش از این از نمونه های آن استفاده کرده باشید.
2- از سفارش مدل های عجیب و غریب پرهیز کنید.
3- قیمت کیک ها تقریبا از کیلویی سی هزار تومان شروع شده و در برخی موارد به صد هزار تومان هم می رسد.
4- برای کیک هایی که در تابستان و بهار سفارش داده می شود ، بیشتر از میوه های تازه و کیک هایی که در زمستان سفارش داده می شود از گردو و پسته استفاده می شود.
5- 
هزینه گل آرایی بر روی کیک جداگانه حساب می شود.
6-
موقع سفارش به فاصله قنادی تا محل مراسم عروسی توجه کنید.
7- نکته ای که حتما باید به آن توجه داشته باشید نوشتن نام خود روی طبقه وسطی کیک و یا حک آن روی قطعه ای شکلات شیری بیضی شکل و قرار دادن آن در گوشه ای از طبقه زیرین کیک ابتکاری جالب خواهد بود.


 

دوست عزیزم :

شب عروسیت تمام خواهد شد اما عشق تو تا ابد پایدار خواهد ماند بهترین خوبی ها
و خوشی ها را برای تو و همسرت آرزو می کنم ....


اینستاگرام پیج ما را در اینستاگرام دنبال کنید. 


تاریخ ثبت: :22-06-1398
تعداد بازدید: :4176